Edmodo, Coggle

2019.08.07

A mai napon két  - számomra új - alkalmazásról tanultunk. 

Elsőként az Edmodo-val ismerkedtünk meg. Az Edmodo egy biztonságos, oktatásra szakosodott szociális hálózat, egyfajta virtuális osztályterem, amit tanárok, diákok és szülők is használhatnak. Szerkezete hasonlít a Facebook-hoz. 

A nagy különbség abban van, hogy csak csoporton belül kommunikálhatnak, külső zavaró hatások - reklámok, zaklatók- nem nehezítik a munkát. A tanárok csoportokat (osztályokat) és alcsoportokat hozhatnak létre, házi feladatokat, segédanyagokat, felmérőket küldhetnek a diákoknak, osztályozhatják a diákok tevékenységét. Az Edmodo-t használva a tanárok egymással is tarthatják a kapcsolatot, ötleteket, módszereket, szemléltető eszközöket cserélhetnek egymással, közösségeket hozhatnak létre. 

A csoportokba bejelentkezett diákok az interneten keresztül hozzáférhetnek a tanárok által előkészített segédanyagokhoz, letölthetik házi feladatukat, elküldhetik tanáraiknak, ellenőrizhetik jegyeiket és kapcsolatot tarthatnak úgy a tanárokkal, mint diáktársaikkal is. Minden diáknak egyedi kódja van, ami biztonságossá teszi a hálózat használatát. A szülők láthatják gyerekük jegyeit, a tanár által kijavított felmérőket és kapcsolatba léphetnek a tanárral. 

A tanár az Edmodo használatát egy ingyenes regisztrálással kezdi, majd csatlakozása után létrehozhatja profilját. Itt kapcsolatba léphet ugyanazon a területen dolgozó kollégákkal, vagy meghívhatja őket közös munkára, e-mail címük segítségével. 

Alsó tagozaton nem igazán tudom elképzelni ennek az applikációnak a használatát, ugyanis a gyerekek még nem szereznek elég tapasztalatot ennek használatához.

A Coggle, más szóval elmetérkép applikáció már sokkal izgalmasabb volt számomra. 

 A Coggle többet nyújt gyönyörű elmetérképnél. Lehetőségünk van az elmetérképen színt és betűméretet választani, az elmetérkép formájáról dönteni. Ezt könnyedén használhatjuk olyan esetekben, amikor a forma információt hordozhat, például amikor elmetérképet készítünk egy versről, aminek a központi motívumát formálhatjuk meg.

A program Google-lal tökéletes összhangban dolgozik, Gmail címünkkel bejelentkezhetünk, az új projektjeink menthetjük Coggle-on vagy egyenesen a Google Meghajtón, sőt, amikor megosztjuk az elmetérképet másokkal, hogy ők is dolgozhassanak rajta, használhatjuk a Gmailen mentett kapcsolatainkat. Hasonlóképpen akármilyen Meghajtó fájlhoz, képesek vagyunk végignézni a változásokat. 

Használható: webböngésző segítségével (okostelefon, számítógép, tablet etc).
Miért ajánlom? Az elmetérkép használata mindennapos. Készítése segít abban, hogy jobban átlássunk egy témát vagy projektet.
Mikor? Összegzésként, egy új téma kezdéseként.

© 2019 Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola                     1031 Budapest, Arató Emil tér 1.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el